Наши предствительства:

Апостиль

alt

Поїздка за кордон потребує ретельної підготовки документів. Ви в обов'язковому порядку повинні знати, які папери Вам знадобляться, а також маєте бути готові до усіх можливих неприємностей і труднощів, пов'язаних з офіційними документами, виданими у Вашій країні.

І перше, з чим Вам доведеться зіткнутися, – це невизнання Ваших документів і їх нечинність на території іншої країни.

Щоб уникнути такої ситуації, Вам необхідно поставити Апостиль на ті документи, які можуть Вам знадобитися за кордоном. Зокрема, це стосується свідоцтва про народження дитини, диплома про здобуття вищої або спеціальної освіти, а також юридичних документів і офіційних паперів Вашої компанії. Зокрема, поставити штамп «Апостиль» на диплом в обов'язковому порядку необхідно тим, хто планує поїздку за кордон з метою пошуку постійної або сезонної роботи і навчання.

Апостиль і легалізація документів – дуже затребувана і необхідна процедура. Усім, кому необхідно надати ті чи інші документи до державних органів іншої країни, необхідно виконати цю процедуру. Проте при постановці штампа «Апостиль» діють свої винятки з правил.

 

 

Зокрема, необхідність поставити Апостиль відпадає у випадках, якщо:

  1. Офіційна установа, куди Ви подаєте документи, не вимагає їх обов'язкової легалізації.
  2. Між країною Вашого постійного перебування і країною, куди Ви маєте намір їхати, підписаний двосторонній договір, яким передбачене скасування легалізації документів.
  3. Штамп «Апостиль» не ставиться на тих документах, легалізація яких не уявляється можливою через певні обмеження.

Гаазька конвенція, підписана 5 жовтня 1961 року, передбачає беззастережне визнання документів, які мають сертифікат «Апостиль». Штамп «Апостиль» ставиться на офіційних документах. Він засвідчує підпис офіційної особи, що видала певний документ, а також справжність самої печатки, якою скріплено цей документ.

Україна є учасником деяких міжнародних договорів, якими скасоване будь-яке додаткове засвідчення офіційних документів, що подаються до установ держав-учасників такого Договору.

На сьогоднішній день діють договори про правову допомогу між Україною і Республікою Білорусь, Азербайджанською Республікою, Республікою Узбекистан, Російською Федерацією, Республікою Казахстан, Республікою Таджикистан, Республікою Вірменія, Киргизькою Республікою, Республікою Молдова, Грузією і Туркменістаном, Литвою, Естонією, Латвією, Чехією, Угорщиною, Польщею, Монголією, Македонією, Болгарією, Кубою, КНР та іншими країнами.

Чудовим рішенням проблеми з легалізацією документів стане Апостиль. Документи, на які необхідно поставити штамп, надаються в оригіналі або нотаріально засвідченій копії. Сама схема постановки штампа дуже проста і не забирає багато часу. Суть її зводиться до таких дій: Ви надаєте документ, який підлягає засвідченню. Співробітники уповноважених інстанцій зобов'язані поставити Апостиль або на самому документі, або на нотаріально засвідченій копії.

primer-shtampa-apostille-ukraine

При цьому заголовок самого документа пишеться французькою мовою – «APOSTILLE (Convention de la Haye du 5 octobre 1961)», а до його тексту забороняється вносити будь-які зміни і виправлення. Сам текст штампа має бути написаний українською мовою. Згідно з міжнародною конвенцією категорично забороняється вносити до тексту штампа зміни і змінювати порядок рядків. Визнається недійсним штамп, поставлений методом ксерокопіювання або сканування і подальшої його підшивки до документів. На кожному засвідчуваному документі обов'язково повинен стояти саме оригінальний відбиток штампа Апостиль.

Де ставлять «Апостиль»? Це запитання часто ставлять ті, хто потребує термінової легалізації документів. Однозначної відповіді на нього немає, оскільки все залежить від того, які документи потребують легалізації. У кожній країні існує свій перелік уповноважених органів, які мають право поставити «Апостиль». В Україні відповідними повноваженнями наділені лише три офіційні органи – Міністерство закордонних справ, Міністерство юстиції і Міністерство освіти.

Дуже сподіваємося на те, що після прочитання цієї інформації у Вас більше не виникне запитання «як поставити Апостиль»!

Можливо, у Вам виникнуть інші запитання. Звертайтеся до нас!

Консультація щодо послуг Служби легалізації :

Тел./факс: +38(044) 590-590-9, +38(044) 590-590-5

Київ, вул. Провіантська, 3, другий поверх

e-mail: apostil@tris.ua

моб. 38(050) 312-76-73 Січкарук Ганна

Служба легалізації «ТРІС» надає такі послуги:

adware detector